12.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

ФОТО: „Сантиаго Бернабеу“ под опсада, сомнителен пакет влева страв

Полициски припадници, припадници на специјалната единциа, пожарникари и специјални форензичари морале да интервенираат на стадионот „Сантијаго Бернабеу“, поради сомнителе пакет кој влевал страв, пишува шпанска „Марка“

Во петокот нешто по 21:30 часот, од раководството на Реал Мадрид аламриале дека на клупската адреса примиле сомнителен пакет од Италија адресирано директно до претседателот Флорентино Перез.

Кога малиот пакет бил отворен од него паднал бел прав, што претставува посебен проткол во врска со биолошко оружје.

„Марка“ јавува дека ситауцијата е средена и е под контрола, анализи и исражувања се уште се прават на стадионот.

Резултатите од тестовите и состојките на белиот прав ќе бидат познати за три дена.

 

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави