fbpx
35.8 C
Skopje

БЕЛАТА КУЌА СО ЗАСИЛЕНО ПОЛИЦИСКО ПРИСУСТВО: Маж упадна кај претседателот Трамп!

АКТУЕЛНО

Маж синоќа упадна во Белата куќа носејќи ранец, јави Си-Ен-Ен повикувајќи се на извор од Белата куќа кој сака да остане анонимен.

Агентите на тајната служба го уапсиле кај влезот во близина на резиденцијата на претседателот на САД, Доналд Трамп.

Инцидентот се случил околу полноќ, кога Трамп бил во Белата куќа.

Претседателот не бил во опасност, а неговата администрација не се произнесе за инцидентот, јави Ројтерс.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -