6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

Тешка сообраќајка пред Скопје – три лица повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на автопатот пред влезот на Скопје. Според првичните информации од очевидци, под засега нејасни околности вечерва се судриле две возила. Во сообраќајката се повредени две лица и пешак.

На местото на несреќата има голем број на припадници на полиција и екипи на Брза помош. Од МВР ја потврдиле информацијата и најавувиле повеќе детали за подоцна.

Полицијата врши увид, а моментално сообраќајот е во прекин. Повредените се пренесени во болница со возило на Итна помош.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -