3.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

Застрашувачка снимка: Бранови од 9 метри за малку ќе потопеа крузер

Неодамна на интернет се појави видео снимка од 2016. година, на која се гледа како патник од од внатрешната страна на крузерот „Royal Caribbean“ е во блиска средба со џиновскиот бран.

Бродот на кој се наоѓале повеќе од 4.500 гости и 1.600 персонал, се упатил во Порт Канаверал во Флорида, но бил приморан да се врати во Њу Џерси поради лоши временски услови.

Во тие моменти скршени се голем број предмети и повредени се четири луѓе, бидејќи крузерот на моменти бил под агол од 45 степени.

Како сето тоа изгледало можете да погледнете во приложената видео снимка.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -