fbpx
24.8 C
Skopje

Селекторот Ангеловски ги објави имињата на фудбалерите за дуелите со Лихтенштајн и Белорусија

АКТУЕЛНО

Селекторот на македонската сениорска фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го објави списокот на повикани фудбалери за натпреварите против Лихтенштајн на гости и контролниот дуел против Белорусија.

Повикани се 22 фудбалери. Новина е Музафер Ејупи од хрватски Осјиек, додека неможе да смета на Езџан Алиоски поради суспензија поради жолти картони.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -