37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Селекторот Ангеловски ги објави имињата на фудбалерите за дуелите со Лихтенштајн и Белорусија

Селекторот на македонската сениорска фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го објави списокот на повикани фудбалери за натпреварите против Лихтенштајн на гости и контролниот дуел против Белорусија.

Повикани се 22 фудбалери. Новина е Музафер Ејупи од хрватски Осјиек, додека неможе да смета на Езџан Алиоски поради суспензија поради жолти картони.

 

поврзани објави

Последни објави