fbpx
34.8 C
Skopje

Снегот ја одложува за петок средбата Трамп – Меркел

АКТУЕЛНО

Средбата на американскиот претседател Доналд Трамп со германската канцеларка Ангела Меркел, која требаше да се одржи утре, се одложува за Петок поради зимската бура, соопшти Белата куќа.

„Претседателот разговараше со германската канцеларка, двајцата се согласија да ја одложат средбата поради лошите временски услови и таа да биде на 17 март“, известија од Белата куќа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -