5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

ВИДЕО: Обезбедување на банка влече човек кој чекал на ред за социјална помош

Обезбедување на експозитура во една банка во Куманово обидувајќи се да извлече еден граѓанин надвор ситуацијата ја доведе до интервенција на итната помош.

Според порталот special.mk, граѓанин од ромска националност почнал да прави проблеми чекајќи на ред за да ја прими социјалната помош, а гужвата настанала откако интервенриало обезбедувањето и тој не сакал да ја напушти експозитурата.

Неговата сопруга пак, која се обидувала да му помогне се онесвестила поради стресот, по што била повикана и Итната помош. На местото интервенирала и полицијата за да преземат мерки за прекумерна употреба на сила од страна на обезбедувањето, но овој настан не го пишува во Билтенот на МВР.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -