24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Евакуација на железничка станица во Москва поради дојава за бомба

Руската полиција трага по едно лице кое денеска испратило лажна дојава за поставена експлозивна направа на железничката станица Курск во Москва, поради што повеќе од 200 луѓе биле евакуирани.

„Не е пронајден никаков експлозив. Железничката станица продолжи со работа. Полицијата презема мерки за идентификација и апсење на лицето кои ја испрати анонимната дојава“, наведува во своето соопштение Одделот за сообраќај при руското Министерство за внатрешни работи.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави