11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Извикал „Алах акбар“, па ги заклал својот татко и брат

Двојно убиство го потресе Париз, откако полицијата информираше дека се убиени татко и син, пресечени на вратовите а нивниот убиец наводно бил брат односно син на убиените.

Трагичниот инцидент се случил во источниот дел на француската престолнина, а според извори на полицијата, при нанесувањето на убодите напаѓачот извикувал „Алах акбар“.

Не е позната причината за нападот, но според дел од медиумите во Франција, убиецот откако го сторил делото не избегал, туку ја чекал интервенцијата на полицијата крај труповите на својот брат односно татко.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави