fbpx
33.8 C
Skopje

МВР со акција за сузбивање на криминална група која продавала наркотици

АКТУЕЛНО

Министерството за внатрешни работи соопшти дека спроведува акција за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со препродажба на наркотици на националнo ниво.

Полицијата не соопштува повеќе детали за акцијата, но најавува дека по нејзиното завршување ќе ја информира јавноста.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -