24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Хорор во основно училиште во Скопје, со нож го избол соученикот

Во скопското основно училиште Петар Здравковски – Пенко, 15. годишно момче со нож избол свој соученик, откако се започнало со вербална расправија.

Околу 9 часот продолжило со кавга, при што едниот ученик извадил нож и го избол соученикот. Засега од МВР не соопштуваат иницијали.

Ученикот бил прободен во врат, по што итно бил префрлен во Клиничкиот центар каде лекарите констатирале дека повредата сепак не е опасна по неговиот живот.

Од МВР работат на расветлување на случајот.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави