24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Трамп: Путин е како „тврд орев“

Американскиот претседател Доналд Трамп изјавил дека рускиот претседател Владимир Путин е „тврд орев“.

Во интервју за Fox News, запрашан со два збора да опише различни луѓе од сферата на политиката и забавата, Трамп изјавил дека „не го познава Путин, но смета дека тој е тврд

„Не го познава, но сигурно е тврд орев. Не знам што прави тој за Русија, но сигурен сум дека во некој момент ќе дознаеме“, рекол Трамп. Американскиот претседател ги прокоментирал и зачестените напади од страна на Демократската партија врз неговата администрација, велејќи дека „тоа е ужасно“.

„Тоа што се случува во Вашингтон е ужасно. Ние имаме одреден број на луѓе кои се бават со протекувањето на информации. Тие едноставно не го почитуваат законот и ние мораме да го промениме тоа“, рекол Трамп.

Запрашан дали поранешниот американски претседател Барак Обама би можел да биде режисер на оваа кампања против неговата администрација, Трамп одговори дека „се е можно

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави