fbpx
24.8 C
Skopje

Протести за поддршка за идејата за обединета Европа

АКТУЕЛНО

Знамиња од ЕУ, под покровителство на групата Пулс на Европа денеска се вееа низ улиците на Германија. Илјадници луѓе протестираа денеска ширум Германија, но и низ други европски држави за да искажат поддршка за идејата за обединета Европа.

Неделните протести почнаа минатата година како обид да се изборат со националистичките чувства на европскиот континет кои често се искажуваат како противење на Европската унија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -