15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Трамп не ја слушнал Меркел за ракувањето

Претседателот на Америка Доналд Трамп не го слушнал прашањето кое му го упатила германската канцеларка Ангела Меркел, за време на официјалното фотографирање во Овалната соба, соопшти Белата куќа. Однесувањето на Трамп е оценето како дипломатски скандал, зошто според снимките ја игнорирал Меркел и одбил да се ракува со неа.

Германскиот весник Билд пишува дека е неверојатно тој да не ја слушне, зашто Меркел седела премногу блиску до Трамп, а за целата сцена не ја ни погледнал својата гостинка.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави