12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Спасовски на распит во ОЈО

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски денес би требало да се појави на распит во ОЈО. Од Обвинителството тврдат дека го очекуваат, но Спасовски пак порача дека нема добиено покана.

Предмет на истрага се соменвањата за лажирање на финансиските извештаи и начинот на финансирање на партијата. Ова нема поврзаност со неговата функција во МВР.

Претходно, во петокот на распит во ОЈО беше и претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој по распитот порача дека секогаш кога СЈО ќе започне некоја истрага, ОЈО започнува истрага против него.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави