fbpx
6 C
Skopje

Прекинато снимање: Пејачката не можеше да ги сопре солзите кога се појави ова на екранот

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Српската пејачка Тања Савиќ и нејзиниот сопруг Душан прославуваат 7 години брак, во кој се нашле пред многу искушенија. Тања вели дека ги учи децата да бидат добри, послушни, да не бидат агресивни и проблемите во животот да ги решаваат со разговор.

– Татко им ги учи да бидат вистински мажи. Кога ќе се вратам од пат, многу сум заморена, а мојот сопруг има осет за тоа. Некогаш ме нервира зашто премнигу работи, се грижи за децата, пере, чисти, вели пејачката која многу сака да роди ќерка.

– Од време на време сакам да родам девојче. Иако медицината е далеку отидена, сепак, не сум за дете по нарачка.
Српските медиуми пишуваат дека Душан ужива наркотици, но Тања вели дека не би му дозволила и дека го држи под контрола.

– КОга би го рпавел тоа, сигурно би му забранила, но што правел пред мене, не знам, тое е негово минато.

Српската пејачка и некогашна ѕвезда од „Ѕвездите на Гранд“, Тања Савиќ, веќе со години живее и работи во Австралија. Последните два месеци е во Србија, каде престојува поради работните обврски.

За време на гостувањето во емисијата „Гламур специјал“, Савиќ почнала неконтролирано да плаче, кога на екранот и прикажале фотографија од нејзините синови, кои со нејзиниот сопруг останаа во Австралија. Таа замолила снимањето да прекине додека не се исплаче добро.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -