fbpx
1.4 C
Skopje

Сергеј Варошлија го подбра Огнен Здравковски (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...

Во секојдневното издание на емисијата „Мода“ имаме прилика да слушнеме модни критики и пофалби на Сергеј Варошлија.

Претоходните денови ги коментираше модните комбинации на нашите познати личности на „Макфест“. За некои даде добри коментари, а некои модно ги искритикува.

Во последното издание на емисијата, на „мета“ кај Сергеј се најде и Огнен Здравкоски кој учествуваше на еден фестивал во Бугарија

Сергеј прво искоментира една фотографија на Огнен со некоја пејачка.

„Дечково до нејзе е во катастрофална модна комбинација. Вечна катастрофа. Бела кошула, бели фармерки, црн каиш, црвени патики и црно сако, заедно двајцата на плочки во некој ходник. На што личите, па на ништо. Ни тој сам за себе, ни таа сама за себе, за двајцата: ќе ми пукне душата“ искоментира Сергеј.

Потоа, Сергеј го коментираше и стајлингот на Здравкоски за настапот во Бугарија.

„Мислам дека тука во оваа ситуација молчењето е најдобра работа. Ова изгледа како да е фотографирано во некоја месна заедница. Не, со ваков изглед не на фестивал“ истакна Варошлија.

Огнен ги слушна советите и коментарите на модниот критичар, па на „Инстаграм“ објасни дека за следниот настап и фестивал ќе го побара Сергеј за да му помогне за стајлинг.

Инаку, на фестивалот „Златен Кестен“ во Бугарија, Огнен Здравкоски освои награда за најдобра сценска изведба.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Од денес: Сите кафулиња, барови, клубови, обложувалници и трговски центри ќе работат само до 18:00 часот во соседна Србија

Работното време на ресторани, кафулиња, барови, клубови, обложувалници и трговски центри е скратено од денес до 18 часот, како дел од мерките донесени од...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Викенд диета: До понеделник 3 килограми помалку

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...
- Advertisement -