fbpx
-6 C
Skopje

Стивен Хокинг бара нов глас

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Еден од најголемите умови во историјата Стивен Хокинг одржа аудиција меѓу личности во потрага по “нов глас”.

Лиам Нисон, Симон Коен, Ребел Вилијамс, Еди Редмејн, Кајли Миног, Гордон Ремзи и дури…. Мис Пиги аплицирале за улогата со надеж дека токму нивниот глас ќе биде избран да го замени компјутеризираниот говорен синтетизатор на 75-годишниот научник.

Прв беше актерот Лијам Нисон, кој особено уверливо изјави: “Стивен. Избери ме мене, нужно обрати ми се мене. Чуј го гласот мој. Длабок е, секси е, и во него има дури …. флах на физика”.

Сето ова, природно, беше дел од хумористичен скеч со добротворна цел за “Комичар Релиф”. Видеото објавено во “Ју Туб” покажува токму како Стивен Хокинг ги гледа записите на сите гореспоменатите познати личности и ги коментира со познатиот хумор. А, конечно го прави и својот избор – еден од британските актери. Кој е тој сепак … останува мистерија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kолку долго се чува свeтата вода: Еве што треба да направите со неа после Водици

Прочитај повеќе во продолжение За време на вчерашниот ден верниците од црква земаат осветена вода, но дали знаете што треба да направите со старата света...

Нов силен земјотрес : Овој пат во Албанија

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија. Според веб-страницата на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според...

Јапонски оперски пејач ја пее „Ако уmрам ил загинам“ (ВИДЕО)

Јапонски оперски пејач Казухиро Котецу кој неодамна ја испеа „Македонско девојче“, сега објави видео во кое ја пее „Ако умрам ил загинам“ од легендарниот...

Еве kако Трамп посакал да биде испратен од Белата куќа

Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ќе полета од Вашингтон четири часа пред инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Цо Бајден, соопшти Белата куќа. Трамп и...

Знае како да ја скоkотне машката фантазија: Водителка на временска прогноза како од мајка родена (Фото)

Водителката за временска прогноза во Мексико Џенет Гарсија секогаш добива еден куп лајкови за нејзините провоkативни фотографии, и како не би, кога велат дека...
- Advertisement -