fbpx
8 C
Skopje

Вака се брани мајка: Синот на Дензел Вашингтон го замолкна новинарот и ја воодушеви јавноста

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Синот на Дензел Вашингтон неодамна сосема смирено и на добар начин, му објасни на еден водител како треба да се однесува кон неговата мајка и каква жена е таа.

Имено, 34-годишниот Џон Дејвид Вашингтон го замолкна репортерот на емисијата „Today show“ бидејќи тој, иако ненамерно, ја навреди неговата мајка.

Додека разговараа за новиот филм на Џон, новинарот рече: „Да бидеш син на Дензел Вашингтон…“.

FOTO

 

Актерот веднаш го прекина и почна да објаснува колкава заслуга за неговите успеси има неговата мајка, која со Дензел е во брак повеќе од три децении.

…„И Полета Вашингтон“, додаде самиот Џон, наместо водителот.

Таа заработуваше повеќе од него пред да се венчаат. Работеше на Бродвеј, а на нивниот прв состанок таа ја плати сметката за ручек, пијалак и такси. Таа е образован пијанист, одела на колеџ во Џулијард. Таа е прекрасен, врвен уметник и јас многу научив од неа, раскажа нејзиниот син.

 

Со ова, синот испрати порака во одбрана на својата мајка, чија улога поради славниот сопруг некој си дозволи да ја потисне.

За тоа каква жена е Полета, говореше неодамна и самиот Дензел.

-Работам што ќе ми кажат, го држам јазикот за заби. Мојата сопруга од нашата куќа направи дом, рече тој.

 

View this post on Instagram

Today is your day❤

A post shared by Denzel & Pauletta Washington.💕 (@denzelpauletta) on

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов Зеланд се тресе како вејка на ветрот: Трет силен земјотрес. Издадено предупредување за цунами

Трет силен земјотрес го погоди Нов Зеланд за само неколку часа. Магнитудата овој пат беше 8,1 степен, што е најсилна од трите земјотреси. Можни се...

Доктор Николов го повика Филипче на ТВ Дуел: Министре излезете со мене на дебата наместо да се самофалите

Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов, го повикува министерот за здаравство, Венко Филипче, на дебата на која би дискутирале за актуелните...

Ако не сакате да одите во теретана, а да изгледате згодни, ова е решение за вас (Видео)

Дечкото одлучил дека не му се исплати да оди во теретана кога Алиекспрес има достава до дома, пишуваат нашите колеги од Мотика.мк во description...

Стојан за Нимет: Е тоа е соживот, ниту го знам ниту го познавам, но ме контактираше на фб за да ми помогне

Некои гестови и постапки заслужуваат јавна благодарност. Денес во Скопје брзајќи да стигнам на работен состанок ја изгубив возачката дозвола. Еден час подоцна добив...

Дали сте знаеле дека во македонската азбука има две зборчиња? Погледнете!

Македонската азбука ја учиме уште во предучилишна возраст, а потоа истата ја користиме целиот живот. Но, ретко кој забележал дека во нашата азбука се кријат...
- Advertisement -