fbpx
19 C
Skopje

Ванковска: Стевче отвори уста за референдумот, а на овие им треба де-фокус, па ајде ќе апсиме

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Имаа „бомби“, имаа(т) СЈО, имаат апсолутна власт подолго од година дена, и токму сега – среде скандалозни милионски афери, тендери, судир на интереси и субвенции (џипот им го простувам) – тие бараат притвор за Стевче Јакимовски, кој им беше и остана достапен сиот овој период. Но, тој отвори уста за референдумот, а на овие им треба де-фокус, па ајде ќе апсиме.

 

Мислам дека го потценуваат граѓанинот, гледа тој и сфаќа за што се апси, а што се толерира и остава без санкција. Тоа со она момчето од Агенција за млади и за директорот на Јавна безбедност е само фрлање прашина в очи. На времето, професорот Војин Димитријевиќ објави извонредна книга со наслов „Страховлада“ – треба да се прочита одново, бидејќи овие владеат без легитимитет, ами со гола или прикриена репресија, изграње на картата на стравот (fearmongering) и со медиумска пропаганда, напиша професорката Билјана Ванковска на незјиниот Фејсбук профил.

 

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...
- Advertisement -