fbpx
12 C
Skopje

ВИДЕО: Бремената Бијонсе со „Mother’s Pride“ ги освои срцата на фановите

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Во високо очекуван настап, кралицата на поп музиката Бијонсе синоќа на „Греми“ наградите настапи со песната „Mother’s Prider“, а нејзината изведба ги освои срцата на фановите.

Облечена во златен фустан, ѕвездата имаше феноменален настап со голем број на артисти, танцувајќи околу неа, додека таа е опкружена со цвеќиња.

Настапот содржеше и видео снимка на која бремената Бијонсе седеше во ткаенина, опкружена со повеќе жени. Бијонсе со „Lemonade“ ја освои наградата за Најдобар урбано-современ албум, но ја загуби наградата за најдобара поп соло изведба, која замина во рацете на Адел, а исто така остана и без наградата за Најдобра филмска музика, која им припадна на легендарната група Битлси.

„Мислам дека е од витално значење да учиме од минатото“, изјави таа.

Еве како поточно изгледаше нејзиниот настап, за кого ќе се зборува во наредните неколку денови ширум светот.

https://www.youtube.com/watch?v=16g2-DVFEd0

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -