fbpx
17.8 C
Skopje

ВИДЕО: Еренрајх ќе го глуми Хан Соло во најмалку три филмови „Војна на ѕвездите“

АКТУЕЛНО

Актерот Алден Еренрајх ќе го толкува ликот на Хан Соло во три спин-оф продолженија на серијалот филмови „Војна на ѕвездите“, соопшти продукциската куќа Лукасфилм.

Првиот од трите филма е веќе во постпродукција, и ќе ја има својата премиера следниот месец. Актерот потврди дека потпишал договор за три филма, пренесува „Есквајер“.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -