fbpx
14 C
Skopje

ВИДЕО: Спасувачи на Црвен крст спасија пет малолетници заглавени на Водно!

АКТУЕЛНО

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Снегот кој падна во обилни количини во текот на вчерашниот ден направи доста проблеми. Вистинска драма се случувало вчера над Скопје во планината Водно.

Имено по пријава во ЦУК и МВР дека на врв на Водно се заглавени пет малолетни деца и поради снегот не е возможно да се симнат и да се стигне до нив побарана е асистенција од страна на тимовите на Црвен Крст на Република Македонија.

Кратки видео инсерти од успешно завршена акција на волонтерите на Црвен крст на Република Македонија за безбедно евакуирање на 5 завеани малолетници од врвот на планината Водно во координација и комуникација со ЦУК и МВР ( 05.01.2017 )Црвен крст на Република МакедонијаCity Red Cross of SkopjeТим за спасување и евакуација1. Slobodan Cobe Mitrovic ( тим лидер )2. Кристијан Илов ( спасувач/парамедик )3. Aleksandar Stojanoski ( спасувач/парамедик )#rescue #mountain #redcross #студенбран

Posted by Aleksandar Stojanoski on Friday, January 6, 2017

Тим за спасување обучен за делување во вакви услови веднаш се упати на терен и покрај непроодниот терен успеал да стигне до врвот, да ги евакуира децата и безбедно да ги однесе до нивните домови.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Захариева: Над 100.000 граѓани имаат и бугарско државјанство и понекогаш се заплашувани

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захериева, за БНТ денеска изјави дека недопусливо е тоа што во Македонија во 21 век не се...
- Advertisement -