fbpx
0 C
Skopje

ВИДЕО: Во Италија, брат на мафијаш среде интервју претепа новинар на РАИ

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Новинар на италијанската РАИ беше физички нападнат и претепан за време на среде интервју што го регистрираше и камерата.

Напаѓачот по име Роберт Спадо  е брат на италијански мафијас Кармин кој во 2016 година беше осуден на 10 години затвор поради изнудување пари и злосторничко здржување.

Новинарот беше нападнат по прашањето до Спадо за неговото пријателство со претседателот на неофашистичкото движење, Казапаунд .

https://twitter.com/messicano69/status/928365938784849920

Напаѓачот го удри со глава, а потоа и со метална шипка, па се нафарли и кон камерманот.  Обвинителството во Рим веќе отвори истрага, па на напаѓачот му се заканува затворска казна до 3 години.

Сепак, насилникот и натаму е на слобода и не е приведен бидејќи според тамошните закони, притвор следува доколку оштетениот по болничкиот преглед добие 20 дена боледување поради тешките телесни повреди.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -