fbpx
4 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ: Не се важни ни ВМРО-ДПМНЕ, ни СДСМ, тоа е Македонија (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Србија пред затворање: Ситуацијата во Ниш е на раб на катастрофа

Во Ниш и натаму расте бројот на заболени со ковид-19. Од вчера тестираните 679 материјали, според податоци на Домот на здравје, позитивни резултати добиле...

ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп со прес-конференција.

„Господине Велески,

Не постои прилепчанец што би посакал денес да биде во Ваша кожа! Жално е, што Вие како Претседател на OO СДС, денес се доведовте во ситуација да го браните аболицираниот криминалец, плус предавник, Зоран Заев и неколку луѓе околу него.

Господине Велески, дали сте свесен дека Вие денес си дозволивте да застанете и да зборувате пред симболот на „ГЕНОЦИДОТ“ во нашиот град, како што кажаа Заев, Шеќеринска, a еве за жал и локалната организација на СДСМ во Прилеп.

Жално за секој Македонец кој денес ќе Ве слуша.

Вие денес покажавте дека се однесувате како да не живеете на овој свет, како да не живеете во Прилеп, како да не живеете во Македонија?!

Вашиот претседател шета по Европа заедно со Села кој вели дека македонски народ нема! Од Сараево испраќа порака дека во Македонија втор слижбен јазик е албански. Ни кажува дека не е ништо страшно партизаните да се обвинат за геноцид.

Бујар Османи вчера повторно даде изјава дека предавникот Заев договорил преговори за промена на химната, знамето…дека договорил двојазичност на цела територија на државата…договорил македоските денари да бидат двојазични! На последните парламентарни избори граѓаните гласаа за програми, а не за платформи договорени во туѓи држави!

Господине Велески, сега не станува збор ни за ВМРО – ДПМНЕ, ни за СДС,…сега е важна Македонија! Македонскиот народ, прилепчани, нема да дозволат Заев да ни ја продаде државата…нема да дозволат уништување на македонскиот јазик, оти господине Велески, јазикот на еден народ е неговото духовно богатство и наследство! Затоа Македонци,сите заедно, без разлика на партиска, етничка, религиска припадност, треба да застанеме рамо до рамо и да се избориме со предавниците на Македонија!

Јазикот е нашата татковина!

Македонскиот јазик е нашата Македонија!“ изјавија од ВМРО-ДПМНЕ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...

(Фото) Легнала да спие и никогаш не се разбудила а мислеше дека е само уморна

Шејла Ровел проговорила за своето страдање, откако нејзината 21- годишна ќерка отишла да си легне во кревет поради главболка, а не сфатила дека добила...

ТАЖНА ИСПОВЕД: На синот и снаата им дадов се, а тие ме оставија на улица

Живеам со мојот син и снаата во нивното лошо расположение. Им дадов сè, а тие ми го “собраа“ имотот откако почина сопругот. Сега ниту...
- Advertisement -