fbpx
1 C
Skopje

За Керим и неговата награда

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Аналитичарот Даме Чкатроски на својот facebook профил објави пост поврзан со апсењето  на 12 лица од Штип по информациите поврзани со скандалот „Пари во шише“, во кој унгарската царина пронајде пластично шише со 750 илјади евра во колата на шоферот на Срџан Керим. Во продолжение ви го пренесуваме постот во целина и без никаква редакција:

„Има работи кои несмеат да се случат..Една е таа од Штип..12 мина беа уапсени или сослушани после течењето на Информацијата за Шишето во Унгарија…Морам да признам дека со Киро Глигоров остро сум се карал и расправал за Керим..И Глигоров точно знаеше кој е Керим и каков е ,да не берите гаље да не ве лажат дека имал позитивно мислење..освен што беше под притисок од член на фамилијата и НИШТО ДРУГО …Нити тогаш нити пред него молчев НИТИ ПРЕД ВАС…Само да кажам што несмее да се случи“

Има работи кои несмеат да се случат..Една е таа од Штип..12 мина беа уапсени или сослушани после течењето на…

Posted by Dame Chkatroski on Monday, November 13, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...
- Advertisement -