fbpx
14.8 C
Skopje

За нив вреди да се преврти светот, бидејќи тие никогаш не би ве изневериле и напуштиле

АКТУЕЛНО

Бик – добри домаќинки, со уметничка природа и женствени по души. Жените Бикови се вистинско богатство, но понекогаш тие можат да бидат многу таинствени.

Тие можат да ги доведат своите мажи до лудило со само неколку зборови и да ги збеснат до крајна граница. Во суштина, сепак жените од овој знак се многу грижливи и се неверојатно добри сопруги и мајки. Тие сакаат да патуваат, што носи освежување во секоја врска.

Тие се нежни и внимателни, но кога светлата се гасат … тие стануваат вистински лавици. Севкупноста од многу контрадикторни квалитети делува како дрога за мажите и затоа никогаш не ја напуштаат ваквата жена.

Вага – Жените од овој знак се навистина прекрасни дами кои сакаат да се грижат за нивниот изглед, и како што знаеме … мажите сакаат да ги гледаат и да им се восхитуваат.

Тие никогаш не дозволуваат да бидат занемарени, дури и по многу години соживот. Освен тоа, Вагите се многу лојални партнери, а мажите се потпираат на оваа особина.

Умеат домот да го уредат стилски и да создадат исклучителна атмосфера Жените се сериозно поврзани со нивниот партнер и даваат се’ за да успее нивната врска, па затоа нивната љубов трае многу години и потоа…

Стрелец – Жените, кои го претставуваат овој знак, добро знаат како да одржуваат здрава врска. Тие не престануваат да прават романтични изненадувања, да измислуваат интересни патувања и да ги освежуваат своите врски на најинтересен начин.

Стрелците имаат неколку негативни карактеристики во нивниот карактер, со кои често ги вознемируваат нивните партнери, но нивните добри квалитети секогаш преовладуваат.

Тие се силни, способни да се грижат за себе, да имаат добри занимања и да ги следат нивните цели до крај. Вистинските мажи не се плашат од силни жени, ги обожаваат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -