fbpx
24.8 C
Skopje

Земјотрес со јачина од 5,4 степени ја погоди Албанија, почувствуван и во Македонија

АКТУЕЛНО

Земјотрес со јачина од 5,4 степени попладнево во 17 часот и 38 минути ја погоди Албанија.

Според првичните информации, епицентарот на земјотресот бил на 41 километар северо-источно од Тирана.

Земјотресот беше почувствуван и во Македонија и во Косово.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -