fbpx
8.8 C
Skopje

Ванковска со апел до нашите во дијаспората

АКТУЕЛНО

Апел до македонските државјани во странство: пријавувајте се дека ќе гласате на референдум, а потоа – вие си знаете Но, многу е важно да ја најавите намерата да гласате во нашите дипломатско-конзуларни претставништва – само така ќе се борите во групата на оние кои бојкотирале. Звучи, глупаво и нелогично, ама така бара законот.

Извор: Република

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -