fbpx
-7 C
Skopje

Жената родена во овој знак е сон на секој маж, но една работа нема да ви ја прости никогаш

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Великодушна, храбра, сензуална, упорна, љубезна, верна, поштена, темпераментна, горда, полна со ентузијазам – тоа е жена родена во знакот Лав. Со овој хороскопски знак владее Сонцето, центарот на вселената, па така и Лавицата сака да биде во центарот на внимание. Таа има авантуристички и силен дух, а благодарение на нејзината интелигенција, креативност и амбициозност таа секогаш ги остварува своите цели.

На Лавицата и е потребен силен маж кој нема проблеми со самодоверба. Врската мора да биде динамична, полна со заеднички и забавни активности поради тоа што не поднесува монотонија. Сексот и доста важен и е најдобар начин партнерот да и покаже колку е посакувана За неа во сексот нема табуа, сака да проба се, а подеднакво и се важни и сопственото и задоволството на партнерот. Најдобри партнери за љубов и секс и се Близнаците, Стрелците, Вагите и Рибите.

Великодушната Лавица на своите пријатели им дава многу, но очекува да и се врати во иста мерка. Верна е и толерантна, а ќе ви прости се освен предавство. Изглед Шарлиз Терон е типичен претставничка на жените родени во овој знак. Коса како гривата на лавот, изразени црти на лицето, продорен поглед, широко чело и мали уши се физички карактеристики по кои Лавицата е препознатлива. Секогаш делува гордо и урамнотежено. Својот изглед сака да го украси со накит и други модни додатоци.

Нејзините бои се кралски: златна, портокалова и жолта. Сака фини материјали како што се свила и кашмир. Нејзините парфеми се силни, сладок мирис со ноти на кајсија и јасмин. Познати лавици Во овој знак се родени некои од најголемите диви од светот на музиката и филмот: Мадона, Џенифер Лопез, Хали Бери, Шарлиз Терон, Ким Катрал…

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -