11.8 C
Skopje

Божиновски: Притворената Елена на 27-ми април била во блажена состојба каде што подоцна го губи бебето

АКТУЕЛНО

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Бочварски: Даваме енергија и придонес во насока на подобрување на конекцијата со Бугарија

Во контекст на проблемот со Бугарија, сметам дека во делот на инфраструктурата треба ние да развиваме што е можно посилни и појасни врски помеѓу...

Сопругот на притворената Елена Божиновска од Куманово, обвинета за настаните од 27 април кои се случија во Собранието, беше гостин во емисијата „Отворено студио“.

Нејзиниот сопруг Игор Божиновски откри трогателна приказна за Елена, дека била во блажена состојба, а подоцна го загубила бебето. Таа е мајка на две малолетни дечиња кои останаа без нивната мајка за време на новогодишните празници.

-На почетокот се мислевме дали да се објавува дали да не се објавува меѓутоа луѓето треба да знаат дека на тој 27-ми, Елена беше во блажена состојба. Поради претрпениот стрес и она што се случи тој ден во Собранието на Република Македонија тоа за жал не дочека да биде родено, рече Божиновски.

Елена е обвинета за терористичко загрозување на уставниот поредок. Божиновски е во неверување дека неговата сопруга, скромна и пред се мајка на две деца да биде обвинета за едно такво тешко дело.

-Да не е тажно би било смешно. Да се товари мајка на 2 малолетни деца за терористичко загрозување е парадокс, нестварен податок што сеуште не можам да го помислам, а не да размислувам на таа тема, истакна Божиновски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мистериозен млад човек ја разбранува јавноста: Среде литургија го извади мобилниот – што се обидуваше да направи (фото)

За време на целата литургија, погреб и церемонија одржана во чест и во името на патријархот Иринеј, граѓаните на Србија имаа можностда видат мало,...

Со вградување на плин се оштетува моторот на aвтомобилот?

Со цел да се намалат средствата кои ги даваме за користење на автомобилот, често кај нас граѓаните се одлучуваат за вградување на плин во...

СРУШЕНИ ЦРНИ РЕКОРДИ: Нови 5.067 лица се новозаразени, 38 пациенти почиnaa, се поголем број пациенти на респиратори во Србија (Фото)

Во последните 24 часа во соседна Србија се тестирани над 15.000 граѓани од кои дури 5.067 лица се позитивни на Ковид-19. Нажалост почиnале дури...

Министерството ги сподели резултатите: Проверете дали сте добитник на парична помош за стипендиите за средношколци

Министерството за образование и наука објави резултати од неколку конкурси за доделување стипендии за ученици од јавните и приватните средни училишта во земјава за...

Јоци: Kој сè ќе му забие ножиња на Мицкоски

Кој сè ќе му ,,забие" ножиња на Мицкоски, кој нема никаква контрола врз партијата? Амбиции има #Николоски, најблиску е до тронот, а мора...
- Advertisement -