fbpx
7 C
Skopje

БРОЕВИТЕ ЈА ОТКРИВААТ ВАШАТА СРОДНА ДУША: Дали сте еден за друг?!

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Нумерологијата е универзалниот јазик на броеви, и секој од нас е роден со уникатен сет на броеви кои ја отклучуваат вратата за длабочините на нашата личност, откривајќи како ние соработуваме со другите, лекциите кои мораме да ги научиме и како да се справиме со предизвиците и животот воопшто.

Вашиот личен број е претставен во збирот на вашиот датум на раѓање. Добиениот број ја претставува вашата личност, вашиот избор на животен стил, а воедно ќе открие колку сте компактибилни со вашиот партнер, како и броевите кои треба да се избегнат, но и со кои може да се постигне хармонична врска.

Личниот број пресметајте го така што ќе го додаете вашиот датум, месец и година на раѓање, и ако добие мулти – цифрен број, претворете го во едно цифрен број.

Истата постапка се применува на датум на раѓање на вашиот партнер.

Пример за родените на 17.12.1983.

1+7+1+2+1+9+8+3 = 32

3+2 = 5

Вашиот личен број е 5.

БРОЈ 1.

Вашата моќ:

Родени сте како лидер. Во текот на животот се стремите кон првите позиции. Вие сте амбициозни, храбри и имате силна волја. Одите исправено, гордо и секогаш сакате да бидете први и најдобри.

Вашата слабост:

Вашата слабост: Вие сте тврдоглави и понекогаш себични, не сте подготвени за компромиси кои негативно можат да влијат на вашата љубовна врска. Често ги прекршувате правилата и знаете да бидете нетрпеливи и љубоморни.

БРОЈ 2.

Вашата моќ

Вашата моќ: Посветени сте на исполнување на потребите на другите, вие сте дарежливи и лојални. Лесно простувате и имате разбирање за другите луѓе.

Вашата слабост:

Вашата слабост: Премногу давате, а малку барате за себе, нешто кое може да биде исцрпувачки и да се создаде нерамнотежа во врска со вашиот партнер. Кога ќе научите да застанете зад себе и зад вашите потреби, ќе бидете посреќни во врската.

БРОЈ 3.

Вашата моќ: Вие сте симпатични, комуникативни, креативни и секогаш гладни за знаење. Имате скоро магичен ефект врз другите и лесно знаете да ги привлечете луѓето во ваша близина. Имате извонредни социјални вештини. Тоа е од суштинско значење за вашата врска, знаете да го изразите тоа што го чувствувате.

Вашата слабост: Треба да станете зрели, да се ослободите од зависноста на некои луѓе, да одлучите за себе и да научите да ја преземете одговорноста за своите постапки.

БРОЈ 4.

Вашата моќ: Во љубовта барате и сакате стабиност. Важно ви е семејството, вашата кариера, финансиската сигурност, но и топол дом во кој ќе се вратите на крајот од денот. Не сакате да го привлечете вниманието на другите, изгледате повлечени и тивки но храбро ја браните својата територија од она што и се заканува.

Вашата слабост: Не сакате да се впуштате во ризик, животот често знае да ви биде монотон и предвидлив.

БРОЈ 5.

Вашата моќ: Динамични сте, енергични, секогаш во движење и нови предизвици. Во потрага сте за постојана емоционална стиумулација и страст. Енергијата е ваша водилка, атрактивни сте и постојано се стремите кон нови искуства.

Вашата слабост: Знаете да биде досадни. Често губите интерес за вашите партнер. Ви недостасува ентузијазам и страст, не сакате да инвестирате во себе со цел да се спротиставите на пречките кои ви го попречуваат патот кон успехот.

БРОЈ 6.

Вашата моќ: Знаете да сакате, се обидувате да ги разберете проблемите на другите луѓе, да им помогнете. Ја прифаќате различноста и сакате да се дружите со луѓе од различна верска, национална или партиска припадност. Топлината на домот, децата и семејството се вашите највисоки вредности.

Вашата слабост: Вие сте премногу нервозни, склони кон чести промени на расположение. Љубомората може да ве натера да направите нешто за кое подоцна се каете. Љубовта значи многу за вас, но ви е тешко да се препуштите на една личност.

БРОЈ 7.

Вашата моќ: Многу размислувате и се трудите секојдневно да ги завршите вашите обврски. Вие сте во потрага по вистинската смисла на животот. Не сакате да се врзувате за личностите од минатото и се борите за сериозна врска, која ќе обезбеди сигурност и заштита.

Вашата слабост: Често знаете да бидете љубоморни, да се карате со вашите партнери. Вашата нервоза е честа појава. Не сте сигурни, не сте лесно достапни, изгледате доста незаинтересирано а личноста која сака да воспостави контакт со вас мора да ги урне вашите одбранбени ѕидови.

БРОЈ 8.

Вашата моќ: Имате високо зацртани цели како во работата, така и во љубовта. Вие сте објективни и знаете добри да ги процените другите луѓе.

Вашата слабост: Тендецијата на контрола и самоконтрола и емоционалната несигурност ја блокираат вашата среќа во вашиот живот и вашата љубов. Доколку бидете опуштени, тогаш ќе се најде личност која би можела да ве усреќи.

БРОЈ 9.

Вашата моќ: Вие сте дарежливи, вие сте тимски играч. Вие сте секогаш таму кога вашите пријателите и соседите им треба помош. Романтични сте и склони сте кон идеализирање реалност.

Вашата слабост: Вие не сте задоволни со вашите интимни односи, бидејќи не сте доволно фокусирани на вашиот партнер/ка. Тешко ја заборавате поранешната љубов, не сте доволно отворени и ја криете вашата ранливост.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -