fbpx
6 C
Skopje

ФОТО: Дури и рѓосан овој автомобил вреди 50.000 евра

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Kласичниот Jaguar E-Type од 1962 кој последниве две децении ги мина потполно запуштен во една гараќа, би можел да достигне цена на аукција дури од 44.000 фунти.

Jaguar E-Type сеуште се вбројува меѓу најубавите олдтајмери, што на жалост неможе да се каже за примерокот на фотографиите кој на прв поглед е зрел за на отпад.

Меѓутоа овој автомобил има еден скриен адут. Станува збор за редо примерок на E-Ty[e Series 1 Fixed Coupe, коај екслузивност осетно може да ја подигне вредноста на возилото.

Автомобилот е произведен во 1962 и регистриран во Британија. Оргинално, бил испорачан на купецот во сина боја, првиот сопственик го возел скоро 35 години пред да го продаде.

Овој сопстевни имал намера да го ремонтира, но тоа никогаш не му пошло од рака. Така од 1997 овој автомобил е заборавен во гаража, а пред неколку недели бил откриен во жалосна состојба.

Сепак аукциската куќа која на 2-ри април ќе го понуди тврди дека ова возило е во оргинална состојба, алудирајќи на тоа дека сите делови на него се фабрички.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -