fbpx
10.8 C
Skopje

ГДУ со акција, Општина Битола со контра „генијални“ решенија

АКТУЕЛНО

Пред само неколку дена ГДУ имаше должност да и подари букет на градоначалничката на Oпштина Битола. Цветовите засадени во дупките на улиците близу Широк Сокак беа со цел да ја подигнат свеста и да ја разбудат дамата која удобно спие во својата фотелја, додека нејзините сограѓани си ги кршат своите возила по така наречените улици низ градот.
Се прашуваме, чија беше таа генијална идеја со која се „реши“ проблемот до првиот дожд? Ова ли е решенито кое го нуди Општина Битола за решавање на проблемите со улиците?!
Да напоменеме уште еднаш, доколку не сте спремни да бидете сервис за граѓаните, оставете тоа да биде некој кој сака, може и умее да го направи овој град достоен да биде ГРАД НА КОНЗУЛИТЕ, стои во соопштението на ГДУ. 

 

 

ГДУ со акција, Општина Битола со контра генијални решенијаПред само неколку дена ГДУ имаше должност да и подари букет…

Posted by Граѓанско Демократска Унија on Tuesday, June 12, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -