fbpx
-0.3 C
Skopje

Ѓорчев до Адеми: Критикувате влада во која 9 години партиципиравте како партија

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Г-дине Адеми, не можам да ги разберам критиките за Влада во која Вие до вчера учествувавте.
Велите, оваа Влада на ВМРО-ДПМНЕ нема направено ништо во средините каде што се албанците, состојбата е на работ итн итн.. во насока и вовед што треба да направи следната влада. Вие во таа влада 9 години партиципиравте, имавте ресори, еден куп други функции, заменици минстри итн итн. Кажете ми еден километар автопат кој што некоја влада на СДСМ го градела или го гради во албански средини. Тоа го прават владите на ВМРО-ДПМНЕ. Кажете ми спортска сала која што ја направила СДСМ во било кое место во кое живеат албанци, кажете ми една фабрика, еден погон, каде што во место каде живеат албанции, Влада на СДСМ отворила фабрика. Не верувам дека ќе најдете. Нема да најдете општина во која живеат и албанци каде што Владата на ВМРО-ДПМНЕ не направила амбуланти, болници, спортски сали, патишта, проекти, кога веќе правиме споредби, рече пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев во своето обраќање до пратеникот Адеми од ДУИ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пронашол изгубен новчаник, подоцна добил писмо кое го расплакало

Се враќал од продавница, кога на паркингот до автомобилот забележал туѓ новчаник. Веднаш покажал дека е добар човек, со потегот кој го направил. Џастин Тарел...

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...
- Advertisement -