fbpx
7 C
Skopje

Ирена Ристиќ го прозва градоначалникот Саша Богдановиќ со паролата “Не биди Ѓубре”

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Само да констатираме дека некој не си го исполнил ветувањето, пишува актерката Ирена Ристиќ на својот Фејсбук профил, споделувајќи фотографии од просторот пред Универзалната сала кој го исчистија граѓани, наместо општина Центар.

-Универзална, во моментов!

Не знам само како не ви е срам, прво да се доведете во ситуација граѓани да вршат работа за која секако месечно одвојуваат средства за да ја правите вие и вашите служби, господа од градската власт?

Не знам само како не ви е жал за повозрасниот господин кој се пикаше под ова чудо во распаѓање за да откорне плевел?

Не знам како си дозволувате луксуз да го попречувате правилното воспитување на децата кои вчера беа со своите родители и на лице место учеа што е еколошка свест и општествена одговорност!

За ваква ли координација зборевме, Саша?!

*не го пишувам статусов за да се отвори фронт во кој ќе се натегаме! Туку, едноставно, да се потсетиме на ветеното и на паролата #НеБидиЃубре .

Пред половина час актерката објави уште една фотографија, на која ѓубрето го нема.

 

Извор: Република

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -