17.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

(ФОТО) Никола Димитров во улога на шофер, на српскиот и словенечкиот амбасадор

Министерот за надворешни работи Никола Димитров ги пречека Ѓоко и Ѓорѓи од Стојаково, кои возеа Рено 4 од Стојаково до Ница , а потоа со „прошетаното рено“ ги шеташе амбасадорите на Србија и Словенија и дипломатите од Франција и Холандија, низ струмичкото село.

„Благодарност до амбасадорите на Србија и Словенија, Душанка и Милан, како и до дипломатите од Франција и Хрватска, земји кои беа дел од патешествието, кои ми се придружија во удобноста на 40 годишното Рено. Наш ред да патуваме кон Европа“, напиша министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров на неговата Фејсбук страна.

 

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави