fbpx
18 C
Skopje

Македонија никогаш не губи на Богојавление Водици на големите собири!

АКТУЕЛНО

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

Сите мислеа дека побегнал а Мијалков се појави: Вели се изолирал поради температура

Сашо Мијалков е во Македонија. Се извини на целата македонска јавност затоа што сите го барале, а тој бил изолиран заради висока температура. Тој замина...

Тв21 открива со кого бил последен пат Мијалков пред да стане недостапен за МВР

Ивица Коневски, еден од предводниците на иницијативата за вонреден конгрес во ВМРО-ДПМНЕ е последниот човек со кој се сретнал Сашо Мијалков пред да стане...

Македонската ракометна репрезентација денес, на големиот христијански празник Богојавление Водици игра одлучувачки натпревар за тоа на кое место ќе заврши во групната фаза од Светското првенство во Франција.

Во 17:45 избраниците на Лино Червар ќе ги одмерат силите со Исланд, каде доколку забележиме пораз ќе бидеме четврти и ќе налетаме на домаќинот и прв фаворит за златниот медал Франција. Во случај на победа или реми, ќе бидеме трети и во осминафиналето ќе играме против Норвешка.

Во минатото Македонија има три порази, три победи и едно реми на овој ден. Со тоа што, сите три порази се во квалификациите во периодот од 2000. до 2005. година. Потоа следуваат три победи од 2009. до 2015. година, додека ремито беше минатата година во Краков против домаќинот Полска.

Резултати:
2016 ЕП Полска: Македонија – Полска 27:27 (Краков)
2015 СП Катар: Македонија – БиХ 25:22 (Доха)
2012 ЕП Србија: Македонија – Чешка 27:21 (Ниш)
2009 СП Хрватска: Македонија – Полска 30:29 (Вараждин)
2005 квалификации: БиХ – Македонија 34:30 (Горажде)
2003 квалификации: Швајцарија – Македонија 34:30 (Цуг)
2000 квалификации: Југославија – Македонија 33:22 (Крагуевац)

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

Фуфо: Во коцката губиш свои пари, туѓи пари, па губиш образ, доверба, а на крај го губиш најважното, односно семејството

Љупчо Николовски – Фуфо во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 раскажа за своето минато поврзано со коцкањето ио лихварството. На прашање за тоа колкави...

Сите мислеа дека побегнал а Мијалков се појави: Вели се изолирал поради температура

Сашо Мијалков е во Македонија. Се извини на целата македонска јавност затоа што сите го барале, а тој бил изолиран заради висока температура. Тој замина...

Еве KAKO MИЈАЛKOВ ја надмудрил полицијата: Телефонот бил дома, а тој патувал во непознат правец

Поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков не бил во неговиот дом на Водно кога полицијата вчера попладне пристигнала за да му врачи решение...
- Advertisement -