fbpx
19 C
Skopje

Најчудните секс забрани во светот

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Ако сте во странство и планирате возбудлив викенд исполнет со секс, подобро е да бидете свесни дека не секаде имате право да се ослободите, онака како што сте посакале во љубовно – интимниот план.

Ви советуваме добро да ги проучите законите на местото каде што планирате да се впуштите во жешки страсти, поради ваша безбедност, но и поради можноста да завршите во затвор.

Кога ќе стане збор за сексот, неверојатно е колку чудни забрани постојат во различни точки на планетата.

Иако за некои делови од Азија нема да се зачудите од донесените правила и закони во поглед на сексот, тогаш имајте на ум дека во САД постојат сигурно најоткачените закони во тој поглед.

Погледнете ги најапсурдните и неверојатни секс закони на планетата и радувајте се, што сте во Македонија:

Во Лондон е забрането да имате секс на паркиран мотор. Кога станува збор за мотор во движење, законот молчи.

Во Алабама пак употребата на секс играчки е нелегална. Во Аризона пак може да поседувате најмногу 2 секс играчки по закон, но не и повеќе.

Во Индијана пак е забранет оралниот секс.

Во Кина не е дозволено жена да се шета гола во хотелска соба.

Во Минесота немате право да спиете голи. Се соблекувате, го правите она што го правите, а потоа си се облекувате. Таков е законот…

Повеќето Американци очигледно се конзервативни по природа. Во Мериленд немате право да се бакнувате на јавно место за повеќе од минута..

Благодарение на нашите прекрасни закони, во Македонија се уште е целосно легално да водите љубов, како што ви одговара… Нешто што е прекрасно!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -