fbpx
17.8 C
Skopje

Ниту Меси, ниту Роналдо: Кој играч доби највеќе гласови во тимот на годината?

АКТУЕЛНО

Европската фудбалска унија (УЕФА) традиционално го избра најдобриот тим за 2017. година.

На официјалниот интернет сајт во кој нема големи изненадувања а во кој доминираат фудбалерите на шпанскиот и европски шампион Реал Мадрид.

Меѓу идеалните 11 се пет членови на кралскиот клуб: Кристијано Роналдо, Серхио Рамос, Тони Крос, Лука Модриќ и Марсело. Од Барселона е изберен само Лионел Меси, а тука се и Буфон и Чиелини од Јувентус, Дани Алвес од ПСЖ, Де Брујн од Сити и Еден Азар од Челси.

Најголем број на гласови освои Серхио Рамос, капитенот на Реал Мадрид.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -