30.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2024

КАКОВ ЌЕ БИДЕ ОВОЈ ТРАНСФЕР? Уште еден клуб се вклучи во трката за Санчез

Манчестер Јунајтед се вклучи во трката за напаѓачот на Арсенал Алексис Санчез и сака да го „украде“ од своите соседи од Сити, пренесува италијанскиот Скај Спорт.

Како што се наведува, менаџерот на Јунајтед Жозе Мурињо е подготвен на Арсенал да му понуди Henrike Mkhitarjana како дел од трансферот за Санчез чиј договор истекува на лето.

Пеп Гвардиола има предност со тоа што го водеше Санчез во Барса и тоа што по негова иницијатива овој играч од послабиот Удинезе заврши во Барселона, од каде што подоцна го направи својот трансфер во лондонски Арсенал.

поврзани објави

Последни објави