25.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Ниту Меси, ниту Роналдо: Кој играч доби највеќе гласови во тимот на годината?

Европската фудбалска унија (УЕФА) традиционално го избра најдобриот тим за 2017. година.

На официјалниот интернет сајт во кој нема големи изненадувања а во кој доминираат фудбалерите на шпанскиот и европски шампион Реал Мадрид.

Меѓу идеалните 11 се пет членови на кралскиот клуб: Кристијано Роналдо, Серхио Рамос, Тони Крос, Лука Модриќ и Марсело. Од Барселона е изберен само Лионел Меси, а тука се и Буфон и Чиелини од Јувентус, Дани Алвес од ПСЖ, Де Брујн од Сити и Еден Азар од Челси.

Најголем број на гласови освои Серхио Рамос, капитенот на Реал Мадрид.

поврзани објави

Последни објави