fbpx
-2 C
Skopje

Новогодишни пакетчиња за најмалите ученици во МАСТЕР

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пријатно изненадување им приреди Центарот за странски јазици МАСТЕР на своите најмали ученици…

Како новогодишна честитка со искрени желби за среќна и успешна 2018 година им подели новогодишни пакетчиња на учениците од прво до петто одделение кои се дел од големото МАСТЕР семејство.

Насмеаните лица на учениците беа доволни за да се забележи колку малку е потребно за да се направат среќни и радосни.

Покрај учениците задоволни и вработените . Директорката на училиштето Виолетка Јовановски за нашиот портал ПОГЛЕД го истакна следново: “ Нашите ученици се наша гордост и нашето СЕ во нашето МАСТЕР семејство. Без нив ние не би биле тоа што сме .Иако можеби овие слатки пакетчиња се мали, но се подарени од срце и со многу љубов за нашите прекрасни дечиња кои се дел од МАСТЕР, бидејќи тие заслужуваат многу и многу повеќе…”.

ФОТО

Учениците задоволни и среќни со своите новогодишни подароци заслужено заминаа на зимски распуст и си ветија дека во второто полугодие повторно со нови сили и нови знаења ќе постигнуваат нови успеси.

ФОТО

Инаку оваа не е првпат дечињата покрај големото внимание и знаење да добиваат подароци. Центарот за странски јазици МАСТЕР во Делчево на своите ученици им овозможувше бесплатен училишен прибор, голем број на попусти и им приредуваше и им приредува интересни забави, како што беше и оваа забава на кој им беа доделени новогодишните пакетчиња.

Директорката и вработените во Центарот за странски јазици МАСТЕР на своите ученици и нивните родители, како и на сите граѓани им ја честитаат Новата 2018 година , со желби за добро здравје и многу среќа.

ФОТО

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Еден од функционерите на ВМРО-ДПМНЕ: Апасиев е Чегевара на батерии

Твит на Димче Арсовски од ВМРО ДПМНЕ Стојанче Ангелов ќе биде главен лик во кризнава состојба. Ќе се бориме со пандемија на чело со Стојанче...
- Advertisement -