11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

ОД ДЕНЕС НОВИ ЦЕНИ: Горивата поевтини за два денари

Од денес согласно новата одлука на Регулаторната комисија за енергетика, за два денари опаѓа цената на Еуродизел, па сега изнесува 52,0 денари за литар.

Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 е 67 денари, додека на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 изсесува 65 денари. Цената на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) сега изнесува 40,5 денари.

Од Регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија информираа и дека просечната цена на суровата нафра во светски рамки во изминатите 14 денови била пониска за 6,38% и изнесува 51,570 долари за барел.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави