12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

ФОТО: Хан и европратениците преку Твитер објаснија зошто доаѓаат во Скопје

Денес во Македонија пристигнаа европскиот комесар Јоханес Хан и тројцата европратеници Едуард Кукан, Кнут Флекенштајн и Иво Вајгл, а пред доаѓањето се огласија и на Твитер.

„На пат кон Скопје“, стои во првата порака која е надополнета со: „Почитувајте ја демократијата и парламентарното мнозинство, не ги распламтувајте меѓуетничките тензии“

Се очекува оваа четворка да оствари средба со сите лидери по поголемите политички парии, освен со Ѓорге Иванов кој својот термин го додели на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави