10.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024
Платено политичко рекламирање

Мигранти сокриени во куфер и автомобил, уапсени во Шпанија (ФОТО)

Полицијата во шпанскиот град Суета упаци тројца нелегални миганти од Африка, кои се обидоа да влезат на териториајта на Шпанија по сосема неочекуван, но и опасен начин.

Во еден од случајте, уапсен беше млад маж, транспортиран во куфер. Според првичните информации потекнува од Габон. За негова (не)среќа, полицајците го откриле навреме, затоа што има силна потреба од медицинска помош. Неговиот транспортер била 22 годишна жена од Мароко.

Во другиот случај, полицијата уапци двајца мигранти, сокриени во задното седиште на автомобил, која била специјално изработена. Двајцата мигранти, маж и жена, исто така биле во тешка состојба, поради отежнато дишење.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави