4.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

ФОТО: Најкреативната библиотека во светот

Оваа креативна библиотека се наоѓа во непосредна близина на селото Јиаојиехе кое се наоѓа  на неколку часа возење од вревата во Пекинг.

Архитект на ова идејно решение е Ли Хиаодонг кој добил награда. Библиотеката е изградена од дрво од костен, орев и праска, а однадвор е опкружена со карпести ридови.

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -