fbpx
35.8 C
Skopje

ВИДЕО: Морбидна смрт, деца загинаа во тоалет во училиште

АКТУЕЛНО

Два ученика загинаа, а дваесетмина се повредени во основно училиште во централна Кина, кога децата направиле гужва во тоалетот, а друга група од ученици ја поттурнувале вратата обидувајќи се да влезат.

Како што пренесува „Би Би Си“ повикувајќи се на кинексата агенција „Шинхуа“, поради притисок се срушил ѕидот од тоалетот и ги усмтрил двајцата ученика, а дваесетмина биле повредени.

Повредените биле префрлени во локалната болница, а некој од нив се здобиле со тешки телесни повреди.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -