11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Рот доаѓа во посета на Скопје

Собранието извести дека Рот ќе има средба и со претседателот на закондавниот дом Талат Џафери.

Претседателот на Комисијата за надворешни работи на германскиот Бундестаг, Михаел Рот утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија.

Како што стои на веб страницата на Собранието, Рот утре ќе има средба со претседателот на законодавниот дом, Талат Џафери, а ќе се сретне и со претседателот на собраниската Комисија за надворешни работи, Антониjо Милошоски.

Засега има потврда и за средба на германскиот пратеник со вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ.

Рот, пред да биде избран за пратеник во Бундестагот ја извршуваше функцијата државен министер за Европа во германското МНР.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави