fbpx
19.8 C
Skopje

Македонец во Будва графитите ги платил со затвор

АКТУЕЛНО

Својте „сликарски“ можности македонскиот државјанин И.Н.(27) ја платил со затвор. Тој е уапсен поради графити кој ги исцртал на фасада во зграда на училиште во Будва.

Со црвен спреј на англиски исцртал нејасни пораки, случајот бил пријавен во полиција ,а нашиот државјанин завршил зад решетки. Фатен е по втор пат кога дошол да доцрта уште нешто.

Приведен е со кривична пријава поради уништување на имотност, а бидејќи немал пари да ја плати казната тој морал да одлежи пет дена затвор. Да казната биде потешка, тој ја одлежав во затвор со многу тешки услови.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -